Za žádnou cenu nestát mimo dav a nedej bože nějak vyčnívat. Značky, které se vydaly po cestě archetypu zvaného jeden z nás nebo taky třeba kluk od vedle, se svými zákazníky komunikují neformálně. Snaží se nestrhávat pozornost, ale naopak zapadnout a nabídnout souznění.
Ze zahraničí může jít třeba o značku IKEA, Volkswagen nebo Lidl. V Česku se najde hned několik brandů, které spoléhají na obyčejnost. Jedním z hlavních představitelů může být třeba Staropramen, který ukazuje, že správní chlapi vždycky drží spolu.
Dostupná pro všechny
Firmy volí strategii na základě hesla, že všichni jsou si rovni. Působí tak opakem vládců, je možné je ztotožnit s poddanými, kterých je však na trhu mnohem více. Vyhýbají se elitářství, čemuž odpovídají i produkty, které nabízí. Obvykle se vztahují k běžným denním potřebám. Jako třeba v Česku zmíněný Staropramen a typické „každodenní“ pivo.
Nastavení značky odráží i cenovou politiku společnosti. Jde o snadno dostupné zboží, které je dostupné všem, díky čemuž může dojít u velkého počtu zákazníků ztotožnění se značkou. Zároveň se však za nízkou cenu snaží nabízet maximální kvalitu. Lidé, kteří se tak dostanou do kontaktu s produkty či službou této firmy, zůstávají loajální.
Opravdové a poctivé
V pozici jedno z nás si značky často dovolují nadsázku, umí si udělat srandu i samy ze sebe. Právě v tom tkví jejich možnost splynutí s davem. Odpovídají tomu i reklamy, kde sdělení často poukazují na komunitu a pospolitost lidí. Stejně tak se obrací na konkrétní lokalitu, kde jsou doma. Dodávají tak do komunikace pocit opravdovosti.
Jak u samotných produktů, tak v reklamě nepotřebují sázet na inovace. Jejich cílová skupina totiž dává přednost obecně přijímaným faktům a známým věcem. Proto se ve spotech objevují známí herci, které znají lidé z rolí vyjadřujících podobné hodnoty. Pro reklamy využívají i vlastní zaměstnance, zejména ty na nižších pozicích, kteří doplňují autentičnost sdělení a poctivost značky.