Značky, které představují okouzlující tajemství a lákají neodolatelnou přitažlivostí obvykle pro strategii vlastní značky využívají oblíbený archetyp milence nebo milenky. Lidem nabízí pocit větší atraktivity vyvolané smyslností sdělení. Efektivně tak míří na emoce, které otevírají peněženky jejich zákazníků.
Nespresso, Victoria´s Secret, Ferrero Rocher nebo třeba Channell. Všechny značky mají něco společného. Jsou považovány za VIP značky, které jsou pro zákazníky atraktivní. Místo fyzické lásky ukazují různé formy smyslnosti a vášně, se kterými se lidé jednoduše ztotožní.
Závazek k úspěchu
Strategie vychází ze základní myšlenky dopřát lidem pocit výjimečnosti. Do této mise věnují veškerou svoji energii a pomocí emocí dosáhnou svého cíle, který mají se svými zákazníky společný. Vše se tak točí kolem moci a úspěchu, proto vidíte obraz, který se více než reálnému světu podobá tomu, který je známý spíše z filmů.
Touha po výjimečnosti totiž ze své podstaty nemůže být nikdy naplněna. Vždy bude možnost posunout se dále a dosáhnout většího úspěchu. Díky tomu mohou úspěšné značky jednoduše pracovat s loajalitou zákazníků, kteří s prvním nákupem získali pocit uspokojení, za krátký okamžik však přichází nutkání mít i další novinky téže značky.
Být atraktivní
Z vrcholu nechce nikdo klesat dolu. I to je důvod, proč právě tyto značky využívají emočně komunikované sdělení, které míří k vašemu nabytí sebejistoty. Každý chtěl být někdy jako „úspěšný muž dne“ v obleku Hugo Boss nebo mít „perfektní postavu“ jako modelky z kampaní Victoria´s Secret.
Přestože naplnit tuto vizi se díky produktům od značkových milenců a milenek nepodaří, dodají alespoň zákazníkům víru, že tak mohou být přijímaní. Tato vize pomáhá zvýšit fyzickou atraktivitu, se kterou souvisí vymezení proti hlavní obavě – nezůstat sám.