Návrat do dětství, žádné přetvařování. Pouze radost a možnost těšit se z maličkostí. Značky využívající archetyp neviňátka nabízí svým zákazníkům okamžiky, kdy se mohou cítit sami sebou a prožívat každou chvíli naplno. Někdy však přes růžové brýle nevidí, co se děje kolem nich.
Ideály a sny ožívají v komunikaci neviňátek. Ať už třeba v kreslené, jako nabízí americká společnost Disney nebo té skutečné, kterou představuje jedna ještě starší firma ze Spojených států. Coca-Cola, která patří mezi nejznámější značky, když se v marketingu zmíní tento archetyp. Existují však desítky dalších marketingových oddělení, které se vydali stejným směrem (Haribo, Bonami…).
Pocit štěstí
Sázka na jednoduchost se firmám vyplácí a archetyp neviňátka je ideální cestou, jak dosáhnout úspěchu a naplnění strategie. Značky se neřadí do žádné společenské třídy, která by byla jen pro někoho. Nabízí pocit štěstí a možnost být sám sebou. Všem.
Pouze s neviňátkem totiž dokážete prožít ráj na zemi a nechat starosti stranou. Jejich produkty tak bývají snadno dostupné, aby mohli nabídnout zážitek okamžitě a kdekoliv budou chtít. Jako děti. Stejně tak si zákazníci rychle vytváří ke značce pozitivní vztah a zůstávají jí loajální.
Touha po harmonii
Značky znají potřeby svých zákazníků a dělají vše pro to, aby jim mohli vyhovět. V komunikaci jim dopřávají zažít poznat pocit naplno prožívaného života. Sdělením tíhnou k nostalgii a zobrazují pocit nalezeného štěstí. Často společně s přáteli, přestože jde pouze o individuální pocit z vlastního potěšení.
Reklamy mohou působit naivně, cílová skupina to však značce nevyčítá, naopak je spokojená, že jí někdo dopřává harmonii a ukazuje cestu ke spokojenosti. Zákazníci totiž mají chuť být alespoň chvíli opět dítětem a snít o ideálním světě, ve kterém se těší z maličkostí.
Jednoduchost při rozhodování má na zákazníky pozitivní vliv. Značky tak působí důvěryhodněji než ostatní.